Mela Koteluk

Mela Koteluk znów przyciągnęła tłumy na swój koncert!

0 311

W niedzielę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się piąty koncert z tegorocznej trasy koncertowej jaką realizuje Mela Koteluk. Artystka w pierwszym kwartale 2016 roku promuje wydaną w 2014 roku swoją drugą solową płytę pt.”Migracje”, która już posiada status platynowej płyty. Cała trasa potrwa do 15 marca.

Kim jest Mela Koteluk?

Piękna kobieta o czystej, silnej i intrygującej barwie głosu – tak w kliku słowach można określić Melę Koteluk, a właściwie Malwinę Koteluk, utalentowaną artystkę, która w 2012 roku szturmem zdobyła polską scenę muzyczną, wówczas ukazał się jej pierwszy debiutancki album „Spadochron”. W 2013 roku zwyciężyła dwa Fryderyki w kategorii debiut roku oraz artysta roku. Wokalistka przed karierą solową śpiewała w chórkach zespołu Scorpions oraz u Gaby Kulki, co stanowiło niepowtarzalną okazję do odnalezienia swojej ścieżki muzycznej. Mela Koteluk jest autorką tekstów swoich piosenek, w których uzewnętrznia wewnętrzny głos mówiący o współczesnych, uniwersalnych problemach człowieka, relacjach międzyludzkich – zwraca uwagę na mniejsze i większe sprawy, które bezpośrednio dotyczą wszystkich ludzi, niezależnie od ich statusu społecznego. Posiada ona wyjątkowy dar dostrzegania współczesnych antagonizmów wszechobecnych w codziennym życiu.

Rozgrzana atmosfera

Parę minut po godzinie 18:00 miejsca na widowni DMiT zaczęły się powoli, lecz konsekwentnie zapełniać. W powietrzu czuć było pozytywną energię fanów Meli Koteluk, którzy podekscytowani czekali na koncert. Wśród tłumów dało się zauważyć zarówno młodzież w wieku gimnazjalnym jak i starsze osoby oraz całe rodziny z dziećmi. Ten kontrast dobitnie obrazuje, iż muzyka może łączyć pokolenia – tutaj duży ukłon w stronę artystki. Jej talent muzyczny pozwala spojrzeć w głąb szarej warstwy rzeczywistości, gdzie realizm ściera się z abstrakcją.

Reklama
 

Przepustka do niezapomnianych doznań muzycznych

O godzinie 19:00 na scenie pojawił się długo wyczekiwana Mela Koteluk wraz z zespołem. Jednak dopiero po wykonaniu trzeciej piosenki wokalistka przywitała się z fanami, życząc wszystkim udanego wieczoru w kontekście muzyki.

Od pierwszych dźwięków artyści zabrali swoich fanów w niepowtarzalną podróż nieszablonowej gry słów                       w połączeniu z akustycznym i syntetycznym brzmieniem instrumentów. Zadbali [zespół wraz z wokalistką]                   o oryginalną aranżację każdego z utworów. Oświetlenie podczas każdej z piosenek zmieniało swoje natężenie oraz kolor implikując dodatkowe efekty specjalne, co w rezultacie umożliwiało mocniejsze kontemplowanie tekstu utworu.

W trakcie koncertu można było usłyszeć jak Mela Koteluk intelignetnie i świadomie manipuluje swoim głosem. Zdawało się, że każdy wyraz jest przez nią osobno interpretowany, ta młoda artystka genialnie potrafi wyczuć moment, w którym warto zmienić ton i natężenie głosu oraz wprowadzić wibracje lub ozdobniki.

Cenną umiejętnością tej wokalistki jest również manipulowanie melodią oraz rytmem. Nadto podczas koncertu z łatwością można było zauważyć, iż czuje się ona dobrze zarówno przy akompaniamencie ukulele – gdzie odbiorca skupia się wyłącznie na dwóch aspektach: dźwiękach instrumentu i (szczególnie) na głosie wokalistki – jak i przy udziale większej ilości instrumentów np. dwóch gitar i perkusji.

Po wykonaniu wszystkich utworów z płyty Migracje, artyści pożegnali się z fanami, a Mela Koteluk otrzymała bukiet róż i laurki od dwóch dziewczynek. Tłum nagrodził artystów zasłużonymi owacjami na stojąco, a gromkie brawa i długie skandowanie: jeszcze jeden, jeszcze jeden [utwór], skłonił wokalistkę wraz z zespołem do zagrania bisu.           Na końcu artyści ponownie pożegnali się z publicznością, a dziewczynki wręczyły róże pozostałym członkom zespołu. Oczywiście po koncercie artyści rozdawali autografy, ponadto była możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia. Teraz pozostaje czekać na kolejny artystki w Zabrzu.

Pozostałe koncerty Meli Koteluk w pierwszym kwartale 2016 roku:

12.02 – Polanica Zdrój (Teatr Zdrojowy)

13.02 – Łódź (Wytwórnia)

14.02 – Warszawa (Stodoła)

20.02 – Suchy Las (Centrum Kultury)

21.02 – Zielona Góra (Kawon)

26.02 – Poznań (Hala nr 2 MTP)

27.02 – Gdańsk (Stary Maneż)

28.02 – Toruń (Dwór Artusa)

6.03 – Kraków (Forty Kleparz)

8.03 – Wrocław (Narodowe Forum Muzyki)

9.03 – Wieruszów (WDK)

12.03 – Chorzów (Chorzowskie Centrum Kultury)

13.03 – Lublin (Filharmonia Lubelska)

15.03 – Białystok (Filharmonia Podlaska)

Zdjęcie: Oficjalny Fan Page na Facebooku Meli Koteluk

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Agnieszka Polus

View all contributions by Agnieszka Polus

Przeczytaj podobne

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Patronat Medialny

Chcesz abyśmy objęli Twoje wydarzenie Patronatem Medialnym? Przeczytaj zasady tutaj

Statystyki serwisu

Przedstawiamy statystyki serwisu CzytamiWiem.pl publikowane na podstawie danych z Google Analytics. Sprawdź

Znajdź nas!

  • Lubię To!
  • Plusuj
  • Tweetnij:)
  • Looknij