Dieta po świętach w trzy dni? Rozmowa z Agatą Bronder.

Dieta po świętach w trzy dni? Rozmowa z Agatą Bronder.

3 275

Święta już za pasem, a na stole same pyszności! Jak po świątecznej uczcie, zmieścić się w nowy garnitur lub elegancką sukienkę? Czy istnieje trzydniowa dieta oczyszczająca? Na pytania dotyczące diety po świątecznej, odpowiada specjalistka dietetyki oraz trenerka personalna Agata Bronder.

Dlaczego ważne jest łączenie aktywności fizycznej ze zdrowym odżywianiem?

Agata Bronder: Aktywność fizyczna sama w sobie jest niezwykle ważna, ma wpływ na szereg istotnych funkcji dzięki którym jesteśmy w stanie żyć pełnią życia. Niestety, to jak jemy ma jeszcze większe znaczenie. Mało kto zdaje sobie sprawę jakie skomplikowane procesy biochemiczne zachodzą w naszym organizmie, sprowadzając jedzenie tylko i wyłącznie do wartości kalorycznych. Jeżeli jakość jedzenia będzie niska to efekty jakie chcemy uzyskać za sprawą aktywności fizycznej także będą mizerne.

Czy jest możliwa redukcja masy ciała w ciągu kilku dni?

A.B.: Jeżeli chcemy w ciągu tygodnia dopiąć się w spodnie czy sukienkę, jest jak najbardziej możliwa utrata paru centymetrów.

Idealna po świętach i przed sylwestrem, jednak czy jest bezpieczna i bez efektu jojo?

A.B.: Musimy pamiętać o zdrowym rozsądku, taka dieta powinna trwać tydzień do dwóch i powinna być wstępem do dalszej, dobrze zbilansowanej diety redukcyjnej. Jeśli po tygodniu takiego „oczyszczania” wrócimy do poprzednich nawyków żywieniowych kilogramy na pewno powrócą.

Do kogo skierowana jest trzydniowa dieta oczyszczająca?

A.B: Taka dieta jest skierowana do wszystkich, którzy czują się ociężali, mają problemy z układem pokarmowym lub chcą rozpocząć wraz z nowym rokiem rozsądne odchudzanie wtedy taka dieta będzie idealnym wstępem.

Jakie produktu mogą znaleźć się w tej diecie?

A.B.: Przede wszystkim warzywa, ciemnozielone i czerwone, są najbogatszym źródłem witamin i przeciwutleniaczy, trochę owoców oraz orzechów lub pestek, które są źródłem zdrowych tłuszczy. Do tego pełnowartościowe białko takie jak pierś z kurczaka, czy łosoś oraz węglowodany złożone – ryż, makaron pełnoziarnisty i soczewica.

Czy możesz polecić ćwiczenia związane z dietą trzydniową?

A.B.: Najlepszym rozwiązaniem będzie aktywność na świeżym powietrzu, może to być spacer albo łyżwy uzupełniona o trening oporowy (siłowy) obejmujący wszystkie duże grupy mięśniowe. Pozwoli to na przyspieszenie metabolizmu oraz na spalenie dodatkowych kalorii. Z pewnością też poprawi samopoczucie.

Dziękuję za poświęcony czas i cenne wskazówki.

Autor: Agnieszka Polus

5.00 avg. rating (99% score) - 5 votes
Agnieszka Polus

View all contributions by Agnieszka Polus

Przeczytaj podobne

3 komentarze

 1. krzysiek 9 grudnia 2014 at 18:23

  wg mnie stosowanie diety na 3 dni to jest głupota, dieta to po prostu stale przyzwyczajenia do zdrowego żywienia, a do tego sport dostosowany do zdrowia i kondycji, i to jest sens, a nie jakieś glodowki

 2. Paulina 11 grudnia 2014 at 23:24

  Jeśli chcesz schudnąć, to trzeba na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe, a nie na szukać rozwiązań na szybkie schudnięcie. Najlepsza dieta, to zdrowa dieta.

 3. Aneta 3 listopada 2015 at 09:50

  Zdrowie jest waże i dziękuję za mądry wpis.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Patronat Medialny

Chcesz abyśmy objęli Twoje wydarzenie Patronatem Medialnym? Przeczytaj zasady tutaj

Statystyki serwisu

Przedstawiamy statystyki serwisu CzytamiWiem.pl publikowane na podstawie danych z Google Analytics. Sprawdź

Znajdź nas!

 • Lubię To!
 • Plusuj
 • Tweetnij:)
 • Looknij