Avengersi lepsi z każdym filmem! Warto zobaczyć!

Avengersi lepsi z każdym filmem! Warto zobaczyć!

7 199

Premiera kolejnej części przygód drużyny bohaterów z marvelowskiego uniwersum była przez fanów jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń 2015 roku. Po premierze pierwszej części, która zebrała sporo poztywnych recenzji, oczekiwania wobec najnowszej produkcji były mocno wyśrubowane. Na szczęście, Joss Whedon sprostał trudnemu zadaniu, przed którym stanął i nawet jeśli nie prześcignął samego siebie, to na pewno nic nie stracił.

Tony Stark, używając zdobytego przez Avengersów berła Lokiego, próbuje wskrzesić program ochrony światowego pokoju. Niestety, okazuje się, że jego własne dzieło obraca się przeciwko niemu i jego sprzymierzeńcom – powstaje Ultron, który pod pretekstem pokoju próbuje zniszczyć nie tylko superbohaterów, ale i całą ludzkość. Drużyna będzie musiała stanąć do walki, żeby po raz kolejny uratować świat.

Reklama

Avengersi i ich mocne strony

Najmocniejszą stroną jaką ma film Avengersi jest niewątpliwie umiejętność połączenia dobrego kina akcji z dość dużą dawką niewymuszonego humoru sytuacyjnego, z którym zresztą (w przeciwieństwie do filmów komiksowych konkurentów, czyli DC Comics) kojarzą się wszystkie marvelowskie produkcje. Whedon wplótł gagi nawet w te momenty filmu Avengersi, które za chwilę stają się śmiertelnie poważne i prowadzą widza do choć chwilowej konieczności zastanowienia się nad przyszłością ludzi, którzy coraz bardziej stają się uzależnieni od otaczających ich maszyn.

Oprócz tego, produkcja zachęca widza także gwiazdorską, znaną z poprzednich filmów, obsadą – Scarlett Johanson jako Black Widow, Chris Hemsworth jako nordycki bóg, Thor czy Robert Downey Jr. Jako Tony Stark alias Iron Man to tylko niektóre z wielkich nazwisk, które można obejrzeć na wielkim ekranie. W tej części Whedon znacząco przesunął jednak na pierwszy plan postać, która dotychczas grała rolę raczej epizodyczną – Hawkeye, grany przez Jeremy’ego Rennera, staje się pełnoprawnym członkiem drużyny, ale (razem z Hulkiem i Czarną Wdową) daje się poznać z o wiele szerszej perspektywy, niż pozostali członkowie zespołu. To pozwala spojrzeć na nich zupełnie inaczej – Sokole Oko w pewnym momencie jest tym, który składa całą drużynę do kupy, a Czarna Wdowa i Hulk przestają być jedynie świetnie przygotowanymi do zabijania jednostkami. W tej części zresztą każdy z członków załogi pokazuje swoją drugą stronę…

Jeśli zaś chodzi o tego złego – Ultron jest postacią nie do końca określoną, a przez to dla wielu trudną jednoznacznie do ocenienia. Owszem, pałając nienawiścią do Avengersów, stawiany jest automatycznie w roli czarnego charakteru, jednak potrafi również okazać swój smutek i zdziwienie.

 Avengersi: porównania i weryfikacja

Whedon nie uniknie porównań do pierwszej części, z czego zapewne zdawał sobie sprawę. Może stąd wzięło się więc kilka schematycznych zapożyczeń – czyż nie próbowano skłócić Avengersów już za pierszym razem? Druga część powiela niektóre schematy, czego nie dało się uniknąć, przystępując do realizacji filmu, którego bohaterowie znani są szerokiemu gronu odbiorców. Skupiając się jednak na innych aspektach wspaniałej drużyny, reżyer jednak dobrze odrobił zadanie i pokazał, że wie, o co chodzi w tej zabawie. Whedon zabiera nas w dwuipółgodzinną podróż, okraszoną mnóstwem akcji i humoru. Pierwsi Avengersi byli sukcesem nie tylko kasowym, ale też demonstracją siły całego uniwersum. „Czas Ultrona” z kolei pokazuje, że król może być tylko jeden i trudno będzie DC Comics zrzucić Marvela z tronu.

Autor: Dominika Brachman

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Tagged with: , ,
Redakcja

View all contributions by Redakcja

Przeczytaj podobne

7 komentarzy

 1. Beata 13 maja 2015 at 18:49

  Film rzeczywiście nakręcono z rozmachem i pełno w nim świetnych scen i humoru, ale jak dla mnie to niestety jeden wielki bałagan i nie dorównuje jedynce. I to wykręcające spazmatycznie dziewczę… Nie nie, niestety :/

 2. Zaczytana bez pamięci 14 maja 2015 at 19:45

  Wczoraj byłam na tym w kinie. Hawkeye <3

 3. Healy Room 28 maja 2015 at 17:49

  oglądałam pierwszą część, a której troszkę się zawiodłam.
  ale 2 część na pewno oglądnę 🙂

 4. Fenko 30 maja 2015 at 09:07

  Pooglądałabym kiedys 😉

 5. cyrysia 7 czerwca 2015 at 17:30

  Jakoś nie jestem zainteresowana tą produkcją, więc jednak odpuszczę ją sobie.

 6. PaniKa P. 2 sierpnia 2015 at 19:06

  Oglądałam i bardzo lubię ten film ;). Ogólnie bardzo chętnie oglądam tego typu produkcje :).

 7. werka777 5 sierpnia 2015 at 11:36

  Aż wstyd się przyznać, ale nie oglądałam jeszcze nawet 1 części 😉 Pomimo tego, że film jest tak popularny, jeszcze nie mogę o nim nic powiedzieć. Czas nadrobić straty.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Patronat Medialny

Chcesz abyśmy objęli Twoje wydarzenie Patronatem Medialnym? Przeczytaj zasady tutaj

Statystyki serwisu

Przedstawiamy statystyki serwisu CzytamiWiem.pl publikowane na podstawie danych z Google Analytics. Sprawdź

Znajdź nas!

 • Lubię To!
 • Plusuj
 • Tweetnij:)
 • Looknij