Artur Derbin upokorzony. Rzeź niewiniątek na Arenie Zabrze

0 30

W ramach 29. kolejki rozgrywek Nice 1 Ligi, Górnik Zabrze podejmował u siebie Chojniczankę Chojnice. Tym spotkaniem na ławce trenerskiej drużyny gości debiutował Artur Derbin. Ten jednak nie był udany, a Górnik urządził sobie goleadę, wygrywając 6:1.

Niewykorzystane okazje się mszczą

W spotkanie lepiej weszli goście i już w 2. minucie zakotłowało się pod bramką Górnika, jednak Mikołajczakowi zabrakło zimnej krwi i z kilku metrów strzelił wysoko nad bramką. Gospodarze odpowiedzieli najlepiej jak tylko mogli. Rafał Kurzawa przejął piłkę odbitą od stoperów i uderzył z osiemnastu metrów mocno, celnie i nie do obrony, tym samym Górnik w 5. minucie objął prowadzenie. Inicjatywę po golu przejęli goście. Cztery minuty później, po groźnym dośrodkowaniu Podgórskiego, przed szansą na wyrównanie stanął Biskup, jednak jego strzał poszybował nad bramką. W 15. minucie kibice w Zabrzu ponownie zadrżeli, jednak znów niecelnie na bramkę uderzał, tym razem Markowski głową. Ponownie w polu karnym Górnika zagotowało się w 22. minucie. Po rzucie rożnym obrońcy nie byli w stanie wybić piłki, zrobiło się ogromne zamieszanie pod bramką i szczęśliwie udało się wybić futbolówkę w ostatnim momencie. Dwie minuty później goście nie wykorzystali kolejnej okazji do wyrównania, a konkretnie Kosakiewicz, który próbował szczęścia z dystansu, jednak Loska złapał piłkę po jego strzale. W 27. minucie Górnicy mieli mnóstwo szczęścia, gdy po strzale Rybskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Zabrzanie mogli skorzystać na szybkiej kontrze, jednak Wolsztyński nie sięgnął piłki do dośrodkowaniu Wolniewicza. To był początek lepszego okresu gospodarzy – dwie minuty później przed szansą stanął Angulo, jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał strzał wprost w ręce bramkarza. Z kolei w 33. minucie groźnym strzałem popisał się Olszewski, ale piłka minęła bramkę z bliskiej odległości na całą szerokość. Dwie minuty później gospodarze podwyższyli wynik spotkania. Fantastycznym uderzeniem głową popisał się Bartosz Kopacz po dośrodkowaniu Kurzawy z rzutu wolnego. Górnicy wyraźnie złapali wiatr w żagle i w 38. minucie było już 3:0. Wolsztyński wyprowadził piłkę ze środka pola, a Angulo zwiódł Kieruzela i po pięknym uderzeniu na dalszy słupek wpisał się na listę strzelców. Po tym trafieniu tempo meczu nieco się uspokoiło i wynik do przerwy już się nie zmienił. Chojniczanka miała kilka świetnych okazji, by wyrównać stan meczu, ale w przeciwieństwie do Górnika była po prostu nieskuteczna. Artur Derbin miał o czym myśleć przed drugą odsłoną swojego debiutu.

Popis Angulo, Artur Derbin bez szans

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Wejście smoka zaliczył Michał Jakóbowski. W przerwie zmienił Pawła Golańskiego, a tuż po gwizdku zdobył pierwszego gola dla Chojniczanki w tym spotkaniu. Artur Derbin wykazał się instynktem przy tej zmianie. Goście długo nie cieszyli się z powrotu do gry. W 51. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul na Kurzawie, a Angulo bezbłędnie wykorzystał jedenastkę, uderzając obok bramkarza. Czwarta bramka ostudziła zapędy gości, a Górnik odzyskał kontrolę nad spotkaniem. W 59. minucie podanie od Olszewskiego wykorzystał Igor Angulo i zdobył hat-tricka w tym spotkaniu po świetnym strzale na dalszy słupek. Upokorzona Chojniczanka ruszyła do ataku, jednak przypominało to bardziej rozpaczliwe próby, niż realne zagrożenie. Groźnie było w 64. minucie, gdy piłkarze gości dwukrotnie uderzali na bramkę Górnika, jednak Loska był czujny i dwa razy odbił piłkę. Chojniczanka nie potrafiła znaleźć w tym meczu recepty na Górnika. W 67. minucie arbiter po raz drugi podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Tym razem w polu karnym faulowany był Urynowicz. Znów do piłki podszedł Angulo i zdobył swoją czwartą bramkę w meczu. Przewaga Zabrzan urosła do pięciu bramek i wiadomym było, że Artur Derbin nie będzie miło wspominał swojego debiutu na ławce Chojniczanki. Gospodarze oddali inicjatywę w spotkaniu, co nie dziwi przy takiej przewadze. Goście z Chojnic nie potrafili jednak stworzyć dogodnej sytuacji, by zmniejszyć chociaż trochę rozmiary porażki. Górnicy mądrze ustawiali się w defensywie, zakładając pressing i wyczekując na okazję do kontry. W końcówce meczu kibice podziękowali za grę i cztery bramki Angulo, a na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Konrad Nowak. Mogliśmy też mieć mocny akcent na zakończenie. Strzał  z kilku metrów został zablokowany, a mający szansę na dobitkę Urynowicz nie sięgnął piłki. Wynik nie uległ już zmianie, a Górnik Zabrze rozgromił Chojniczankę 6:1. Ten wynik i taka gra dają jeszcze fanom nadzieję na awans do Ekstraklasy.

Górnik nie dał dziś szans Chojniczance, a trener Artur Derbin będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o swoim debiucie na ławce drużyny z Chojnic. Po dzisiejszym spotkaniu w pamięć zapadnie na pewno występ Igora Angulo i jego cztery trafienia.

Górnik Zabrze 6:1 (3:0) Chojniczanka Chojnice

Bramki: 5′ Kurzawa, 35′ Kopacz, 38′ Angulo 53′ Angulo (K), 59′ Angulo, 69′ Angulo – 46′ Jakóbowski

Górnik Zabrze skład: 1. T. Loska – 3. A. Wolniewicz, 2. B. Kopacz, 15. D. Suárez, 14. B. Olszewski – 21. S. Arčon, 22. S. Matuszek (c), 27. S. Żurkowski, 7. R. Kurzawa (81′ M. Ambrosiewicz) – 17. I. Angulo (88′ K. Nowak), 25. Ł. Wolsztyński (66′ M. Urynowicz) | TRENER: Marcin Brosz

Chojniczanka skład: 12. Ł. Budziłek – 21. Ł. Kosakiewicz, 26. M. Markowski, 4. P. Kieruzel, 44. P. Golański (46′ M. Jakóbowski) – 9. J. Biskup, 23. J. Podgórski, 7. R. Grzelak (46′ I. Meschia), 5. P. Zawistowski (c) – 17. T. Mikołajczak, 10. A. Rybski (69′ H. Giereszewski) | TRENER: Artur Derbin

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)